Představujeme program EDUpointu na měsíc prosinec. Podobně jako v listopadu se sejdeme i v prosinci v Otevřené třídě, Akváriu, v Peďáku+, vzhledem k vánočním svátkům se nebude konat Diskuse s oponenty. EDUpoint najdete v prostorách Skautského institutu na Staroměstském náměstí (ZDE).
Otevřená třída
Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V prosinci se setkáme v úterý 1. 12.
Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.
V úterý 1. prosince v Otevřené třídě si budete moci zjistit, jak probíhá sociální a emoční výchova. Uvidíte, jak lze rozvíjet schopnost se soustředit, učit děti pracovat s emocemi (např. se strachem) či se emočně vyjádřit.
Akvárium
Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V prosinci se setkáme v úterý 8. 12.
Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.
V úterý 8. prosince se bude v Akváriu konat diskuse na téma: Probíhá ve vzdělávání plíživá „kontrarevoluce“ a utahování šroubů? Co si máme myslet o povinných přijímačkách, povinném roku školky a ročníkových výstupech.
Peďák+
Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V prosinci se setkáme v úterý 15. 12.
Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat chybějící zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například virtuální hospitace s následným rozborem, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.
V úterý 15. prosince si představíme Emoční sebeobranu pro učitele. Jak zvládat emočně náročné situace způsobem bezpečným pro učitele i žáky, který z dlouhodobého hlediska umožňuje lépe pracovat s vlastními zdroji a předcházet např. syndromu vyhoření. Programem nás provedou kouč a bodyterapeut Lukáš Radostný a psycholog Martin Sedláček.