Malá technická univerzita, mapa společenských stereotypů, encyklopedie fyziky, Duhový institut věd a další inovativní projekty jsou nominovány na cenu Eduína 2016.
Praha, 21. října 2016 – Podívejte se na novinky z oblasti vzdělávání, které mohou pomoci jak školám, tak komukoli jinému v dalším vzdělávání. Každý rok vzniká řada nových počinů, které nabízejí nové metody, přístupy a nástroje k tomu, jak uchopit výuku zajímavým a motivujícím způsobem. Nominovat další projekty na cenu Eduína 2016 je možné už jen do 30. října.
Nominovat jednotlivé projekty a iniciativy může kdokoli. Je možné přihlásit jedince, školu a organizace působící v České republice, kteří jsou autory projektu či inovace. Přínos projektu by měl být ověřen v praxi a měl by mít za sebou alespoň roční fungování. Přihlášeny mohou být i projekty, které byly nominovány minulý rok, pokud nebyly v Eduíně již oceněny.
Výběr proběhne ve dvou kolech. Odborná porota vybere devět nejzajímavějších projektů a také rozhodne, který z nich získá Cenu odborné poroty.
Veřejnost bude mít možnost pro devítku nejinovativnějších počinů od 16. listopadu do 27. listopadu 2016 hlasovat online a rozhodnout, který z nich získá Cenu veřejnosti. Partnerem Ceny veřejnosti je Nadace Depositum Bonum České spořitelny. Mezi partnery patří také Bakaláři software s.r.o.
Stejně jako v předchozích ročnících bude v rámci slavnostního vyhlášení uvedena do Auly slávy jedna z osobností pedagogiky za dlouhodobý a systematický přínos vzdělávání. V minulých ročnících toto ocenění získaly Jana Nováčková a Jana Hrubá.
Ceny budou slavnostně předány 1. 12. 2016 ve slavnostním sále České spořitelny na adrese Rytířská 29, Praha 1.
Věra Nováková, koordinátorka ceny Eduína řekla: „Již tradičně EDUína přitahuje pozornost velmi zajímavých projektů, a ani tento ročník není výjimkou. Je fantastické kolik práce a nadšených lidí za každým projektem stojí, už jen to si zaslouží ocenit. Mé neskromné přání je, aby školy, jejich kantoři a studenti využívali takovéto projekty se vzrůstající tendencí.”